Bez kategorii

Co powinnaś wiedzieć po zdradzie męża

Zdradził Cię mąż, lub podejrzewasz go o zdradę. Nie wiesz jak sobie poradzić? Jeżeli szukasz odrobiny nadziei, że Twoje małżeństwo może jeszcze się ułożyć, to myślę, że mogę Ci tyle dać.

Zdrada jest w oku patrzącego


Przede wszystkim dla każdego zdrada ma inną definicję. Dla niektórych jest to stosunek płciowy, kontakt seksualny z inną osobą. Dla innych zdrada polega raczej na tym, że współmałżonek czuje się emocjonalnie związany z kimś innym – późne rozmowy o charakterze osobistym lub trwająca, intymna przyjaźń z inną osobą.

Jeszcze inni mówią o tajemnicy. Może to obejmować tajne konta e-mail, inne telefony komórkowe, zachowanie w Internecie poufności o sprawach osobistych lub niechęć do udostępniania informacji o miejscu pobytu, zwyczajach wydawania pieniędzy lub planach życiowych.

Faktem jest, że nie ma uniwersalnej definicji zdrady. Kiedy dwie osoby są w związku małżeńskim, nie zawsze muszą się zgadzać, ale muszą dbać o swoje uczucia. Muszą zachowywać się w sposób, który sprawi, że związek będzie bezpieczny.

Dlatego też, jeśli jedna osoba czuje się zagrożona lub zdradzona, jego lub jej współmałżonek musi przeprowadzić poszukiwania duszy i zmienić się, aby uwzględnić te uczucia. Innymi słowy, zdrada jest w oku patrzącego. Jeśli ty lub twój partner czujecie się zdradzeni, musicie zmienić swoje zachowanie, aby małżeństwo działało.

Niewierność nie wyklucza małżeństwa

Wiele osób uważa, że zdrada małżonka sygnalizuje koniec małżeństwa. To po prostu nieprawda. Chociaż uzdrowienie z niewierności jest trudnym działaniem, większość małżeństw nie tylko potrafi przetrwać, ale w rzeczywistości może umocnić się na tym doświadczeniu. Nie znaczy to, że zdrady są dobre dla małżeństw – nie są. Zdrady są bardzo, bardzo destrukcyjne, ponieważ więź zaufania została złamana. Czasami są to lata pracy, a niekiedy tylko kilka miesięcy dla osób, które doświadczyły zdrady. Ale mogę ręczyć za to, że możliwe jest dalsze życie w małżeństwie i ponowne odnalezienie zaufania, troski, przyjaźni i pasji.


Koniec nawet większych zdrad

Ważne jest, aby wiedzieć, że chociaż zdrady mogą być niezwykle seksowne, wciągające, uzależniające i odnawiające, większość z nich się kończy. Dzieje się tak, ponieważ po wyczerpaniu emocji większość ludzi uznaje, że każdy, nawet partner romansowy, jest pakietem. Oznacza to, że wszyscy mamy dobre i złe strony. Kiedy dwoje ludzi jest w ferworze zauroczenia skupiają się tylko na tym, co dobre. Jest to krótkotrwałe, ogólnie mówiąc. To dlatego, że z czasem zauroczenie zanika. Jeśli zdradzona żona nie zdecyduje się na adwokata rozwodowego przedwcześnie, jest całkiem możliwe, że romans męża umrze śmiercią naturalną.

Często tymczasowe szaleństwo jest jego jedyną rozsądną odpowiedzią

Ponieważ zdrada męża jest tak groźna dla małżeństwa i tak niszczycielska, wiele kobiet czuje, że tracą rozum, kiedy dowiadują się, że ich mąż zdradził. Nie mogą jeść, spać, pracować, myśleć ani funkcjonować w żaden znaczący sposób. Powoduje to kolejną warstwę troski i zwątpienia, które często prowadzą do depresji i lęku.

Ważne jest, aby wiedzieć, że ustalenie, czy mąż zdradza może być niezwykle traumatyczne. W rzeczywistości obecne badania sugerują, że zdradzeni małżonkowie wykazują objawy podobne do zespołu stresu pourazowego. Jest to poważna strata i, podobnie jak w przypadku większości strat, zdrada jest bardzo dezorientująca i niepokojąca.


Nie jesteś sama


Kiedy pojawia się niewierność, zdradzona żona czuje się samotna i nierozumiana, ale należy pamiętać, że niezliczona liczba osób doświadczyła tego samego problemu i czuła to samo. To niewielka pociecha, możesz czuć się nieswojo. Byłoby wspaniale, gdyby wszyscy podtrzymywali śluby małżeńskie, ale prawda jest taka, że ​​tak się nie dzieje. Ale wiele osób może być empatyczna wobec twojego problemu.

Porozmawiaj z terapeutą

Uczucia, które pojawiają się po odkryciu romansu, są często tak przytłaczające, że trudno jest wiedzieć, co zrobić, aby odzyskać swoje małżeństwo. Każdy dobry terapeuta wie, że niewierność niszczy strukturę związku. Ważne jest, abyś szybko uzyskała pomoc, aby twoje małżeństwo powróciło do zdrowia. Podejmowanie pochopnych działań pod wpływem emocji, może tylko pogarszać sytuację, z którego będzie coraz trudniej wyjść.

Nie zamiataj problemu pod dywan, wyleczenie z problemu zdrady wymaga czasu

Chociaż ludzie naturalnie chcą być wolni od bólu tak szybko, jak to możliwe, jeśli chodzi o uzdrowienie z niewierności, to się po prostu nie wydarzy. W rzeczywistości, jeśli sprawy staną się zbyt szybko „zwykłe”, prawdopodobnie oznacza to, że intensywne uczucia zostały zmiecione pod dywan.

To nie pomoże na dłuższą metę. Aby małżeństwo mogło się naprawić, potrzeba wiele ciężkiej pracy, aby zmierzyć się ze wszystkimi niezbędnymi kwestiami. To wymaga czasu – często rok lub dwa – aby naprawdę przywrócić rzeczy na właściwe tory.

Kiedy dzwoni do mnie zdradzona kobieta, która zmaga się z następstwami niewierności męża i wciąż walczy, myśli, że coś jest z nią nie tak.  Ból jest wciąż świeży. I może dokuczać nawet po roku, jeżeli nie podejmie się właściwych kroków, które pomogą go przepracować.

Uzdrowienie z niewierności może być dla wielu ludzi procesem powolnym.

Licz na wzloty i upadki


Jednym z najbardziej frustrujących i mylących aspektów procesu leczenia jest fakt, że kiedy ludzie myślą, że sprawy się poprawiły i zostały rozwiązane, to nadal może pojawić się moment uczucia porażki. Proces uzdrawiania relacji z mężem po zdradzie jest jak dwa kroki do przodu i jeden krok do tyłu.

 W momencie, kiedy coś podczas tego procesu pójdzie nie tak, jak było to planowane, to czują niepowodzenie i myślą, że wrócili do punktu wyjścia. Nie o to chodzi. Każda porażka jest nieco inna i możesz się na niej opierać. Dopóki widać postępy, zachowaj cierpliwość. Jest to trudne, ale absolutnie konieczne. I nie poddawaj się, gdy nastąpi krok do tyłu. Lepiej dowiedz się, co musisz zrobić, żeby wrócić na właściwy tor.

Now that we have mentioned it, you probably perfectly understand why it is important for the payment process to go as smoothly as possible. After all, if a customer has to go through a million of steps to send you money, they will probably just give up.

Uważaj na informowanie przyjaciół i rodziny


Ważne jest, aby nie zbyt szybko rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną o zdradzie męża. Jeśli wszyscy w rodzinie są poinformowani o niewierności, to nawet jeśli małżeństwo się poprawia, członkowie rodziny mogą nie poprzeć idei pozostania w małżeństwie. Mogą naciskać na zdradzonego małżonka, aby odszedł. Tak więc, podczas gdy wsparcie emocjonalne w tym trudnym czasie jest absolutnie konieczne, ważne jest, aby uzyskać profesjonalną pomoc lub porozmawiać z przyjaciółmi lub rodziną, która będzie wspierać małżeństwo i będzie mniej krytyczna. Ci ludzie powinni mieć perspektywę, że nikt nie jest doskonały, każdy popełnia błędy i dopóki niewierny małżonek bierze odpowiedzialność za zmianę, małżeństwo może się naprawić.

Nie zapomnisz, ale przebaczenie to dar, który sama dajesz

Kiedy doszło do zdrady, kobiety prostu o tym nie zapominają. W rzeczywistości nigdy tego nie zapomną. Ale wspomnienia o odkryciu i bólu znikają. Myśli o zdradzie stają się coraz rzadsze i mniej intensywne. W rzeczywistości wszyscy uczymy się z naszych doświadczeń, zarówno dobrych, jak i złych.

I chociaż nie da się o zdradzie zapomnieć, wybaczenie jest ważne – nie pozwól niewiernemu mężowi ciągle pokutować za zdradę, dlatego, że trzymanie urazy skrępuje również i jego do naprawiania waszego małżeństwa w przyszłości. Trzymanie urazy jest szkodliwe dla zdrowia, zarówno emocjonalnego, jak i fizycznego. Nie ma też intymności, kiedy są urazy. Nadal będzie to dla ciebie bolesne, ponieważ ściana jaką stawiasz przed nim, oddziela was od siebie. Kiedy zdradzeni małżonkowie pozwalają sobie na przebaczenie, wasza wspólna przyszłość rozjaśni się. I pozwolisz znów płynąć miłości. Puszczenie przeszłości zaczyna robić miejsce na szczęście w teraźniejszości. 

Przebaczenie jest darem, które ratuje większość małżeństw. I to jest też największa tajemnica uratowanych związków małżeńskich.

About author

Przeżyłam, doświadczyłam, coś przeczytałam i wdrożyłam. Jednak to, że dziś tu jestem to efekt obserwacji, słuchania, szóstego zmysłu, analizy i wniosków razem z tego wyciągniętych, kiedy wykorzystywałam je podczas rozmów. No i przez pewnego mężczyznę, który uświadomił mi, że właśnie w tym jestem najlepsza.
Related posts
Bez kategorii

Kryzys w małżeństwie? Pobierz PDF „Ostatnia Deska Ratunku”

Bez kategorii

Dlaczego mężczyźni mają problemy w związku

Bez kategorii

Jak rozmawiać z chłopakiem, czyli o kobiecie, która mówi za dużo, albo za mało

Bez kategorii

Kiedy związek zmierza w złym kierunku. Podstawowe kroki, aby poprawić relacje w związku

Sign up for our Newsletter and
stay informed
[mc4wp_form id="14"]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Worth reading...
Jak przekonać męża do sprzątania