Bez kategorii

Dlaczego mężczyźni mają problemy w związku

pppppppp

Ujawnianie emocji przez mężczyzn a ich męskość


Podstawową kwestią, z którą zmagają się mężczyźni, a która wpływa na ich długotrwały związek, jest niechęć do uzewnętrzniania swoich emocji. Ta niechęć praktycznie uniemożliwia mężczyznom stanie się równie bliskimi partnerem z kobietą. Wydawałoby się, że mężczyzna, który próbuje ujawnić swoje uczucia kobiecie, jest doświadczeniem sprzecznym ze wszystkim, co męskie.

Musisz jednak wiedzieć, że brak wyrażania tego co czujesz, co przechodzisz, w rzeczywistości stanowi ogromne obciążenie dla każdego związku, który aspiruje do długoletniego partnerstwa.

Idea zdrowego partnerstwa

Ideą zdrowego partnerstwa jest równowaga uczestnictwa w przekazywaniu sobie wszystkich aspektów związku, w tym emocjonalnych. Żaden aspekt z grupy fizycznych, intelektualnych, duchowych i emocjonalnych nie może pozostać zaniedbany. Zaniedbanie szczególnie emocjonalnego aspektu, może sprawić, samotność w związku.

Mężczyźni nie lubią pokazywać emocji

Mężczyźni uciekają od swojego emocjonalnego świata, chcą radzić sobie dobrze, ratują się pracą, aby tylko nie wejść w związek ze swoimi emocjami.

W rzeczywistości kobiety w ostatnich latach zajmują się zwiększeniem swojej samowystarczalności, aby nie polegać na mężczyźnie. Mężczyźni za to są „karmieni” poczuciem męskiej tożsamości, które zmniejsza uzależnianie się od kobiety.


Niestety większość mężczyzn nie dostrzega tego znaczenia emocjonalnego związku, dopóki nie otrzymują ultimatum od kobiety, która grozi odejściem.

NOWOCZESNA KOBIETA, to kobieta, która nie wchodzi w związek z emocjonalną stroną mężczyzny, który nie chce tworzyć relacji ze swoim światem emocjonalnym. Zaniedbanie szczególnie emocjonalnego aspektu, może sprawić, samotność w związku. W konsekwencji kobiety, coraz bardziej zajmują się kwestią ZWIĘKSZENIA SWOJEJ SAMOWYSTARCZALNOŚCI, tak aby NIE MUSIAŁY POLEGAĆ NA MĘŻCZYŹNIE. Mężczyźni przez ostatnie dekady zmagali się z poczuciem męskiej tożsamości w wyniku coraz mniejszego uzależnienia kobiet. Brak takiego związku jest jednak obciążeniem.

Joanna R.

Dwa uczucia, które mężczyźni wyrażają łatwo:

  • Radość, którą mężczyźni wyrażają łatwo. Większość mężczyzn potrafi mówić o tym, co ich uszczęśliwia. Jest to dobre, o ile nie ukrywa faktu, bycia smutnym, zranionym, przestraszonym lub zawstydzonym.
  • Gniew. Również jest to dobre, jeśli nie jest wyrażany w sposób agresywny, lub nie jest sposobem na uniknięcie poczucia zranienia lub strachu, które ten gniew wywołały.

Moja rada dla mężczyzny


Bądź autentyczny. Autentyczność jest kluczem do zdrowej męskości. Bądź uczciwy wobec samego siebie. Przedstaw samemu sobie, jak się czujesz i uważasz za prawdziwe dla samego siebie. Odważnie spójrz w swoje serce i uświadom sobie wszystko, co tam jest i co jest dla ciebie prawdą.

Przekaż tą prawdę nawet w obliczu nieporozumienia lub dezaprobaty ze strony drugiej osoby.


Jak odzyskać dziewczynę


Każda kobieta działa zgodnie ze swoim instynktem, więc jej zachowanie jest bardzo łatwe do przewidzenia. ~ Michał.

W pdf znajdziesz:

  1. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
  2. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
  3. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

On the other hand, we denounce with righteous indignation and dislike men who are so beguiled and demoralized by the charms of pleasure of the moment, so blinded by desire, that they cannot foresee the pain and trouble that are bound to ensue.

Something fresh is coming…


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

About author

Przeżyłam, doświadczyłam, coś przeczytałam i wdrożyłam. Jednak to, że dziś tu jestem to efekt obserwacji, słuchania, szóstego zmysłu, analizy i wniosków razem z tego wyciągniętych, kiedy wykorzystywałam je podczas rozmów. No i przez pewnego mężczyznę, który uświadomił mi, że właśnie w tym jestem najlepsza.
Related posts
Bez kategorii

Kryzys w małżeństwie? Pobierz PDF „Ostatnia Deska Ratunku”

Bez kategorii

Co powinnaś wiedzieć po zdradzie męża

Bez kategorii

Jak rozmawiać z chłopakiem, czyli o kobiecie, która mówi za dużo, albo za mało

Bez kategorii

Kiedy związek zmierza w złym kierunku. Podstawowe kroki, aby poprawić relacje w związku

Sign up for our Newsletter and
stay informed
[mc4wp_form id="14"]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Worth reading...
Jak naprawić związek, czyli jakich błędów nie popełniaj