Jako doświadczony doradca w związkach stwierdzam, że format „60-minutowej” tradycyjnej sesji terapeutycznej jest niepraktyczny, a nawet z natury wadliwy. Dlaczego?

Na wczesnych etapach terapii tradycyjnej ludzie są proszeni o opisanie powodów, dla których zgłosiłaś się na terapię. Często terapeuta potrzebuje wielu sesji, aby uzyskać wystarczające informacje na temat podstawowych problemów, zanim rozpocznie jakąkolwiek pracę naprawiania Twojego związku. Przede wszystkim zagłębia się w Twoją psychikę i bada lata dzieciństwa, relacji z rodzicami, co tak naprawdę nie sprawia, że problem od razu znika. Problemy utrzymują się, co pogłębia poczucie beznadziejności.

Również moje klientki mają niechęć przed podejmowaniem osobistych tematów, które wiążą się z problemem w ich związku, dlatego zwlekają przed podjęciem działania naprawczego.

W swojej praktyce naprawiania związków zaobserwowałam, jak ważny jest czas dla par na krawędzi. Moje klientki czuły, że nie mają czasu na marnowanie go, na powtarzanie przeszłości i swoich wersji, że się zmienią, albo wierzą, że wszystko się zmieni, kiedy partner dokona pierwszy zmian. One chcą rozwiązań.

W rezultacie oferuję kilkudniowe sesje niemal natychmiast. Rozmowy rozpoczynają się tego samego dnia lub następnego. Zamiast spędzać dużo czasu na analizowaniu przyczyn problemów, skupiamy się na samej przyczynie i sposobach znalezienia i wdrożenia rozwiązań. Zamiast koncentrować się na przeszłości, skąd te problemy wynikają, koncentrujemy się na przyszłości, określając konkretne cele i kroki, które klientki muszą podjąć, aby osiągnąć swoje cele.

Poza ogólnymi problemami, które rozdzielają małżonków i pary, są też kryzysy, do których należy niewierność, rozważanie rozwodu.

Wiele par jest na rozdrożu pod względem poziomu zaangażowania w małżeństwo. Kiedy kobieta decyduje się na rozwiązywanie problemów w swoim związku, oferuję jej pomoc każdego dnia. Jestem do dyspozycji na telefon czy wiadomość, kiedy nagle odczuje taką potrzebę.


Founded in August of 2010.