Bez kategorii

Jak naprawić związek, czyli jakich błędów nie popełniaj

Jak naprawić związek radzi wiele artykułów na stronach internetowych. Chociaż np tu, na Chillizet – jak naprawić związek wg 6-ciu sposobów. Pomyśl, ile razy przerabiałaś te same scenariusze, znasz na pamięć jego odpowiedzi na twoje kwestie. Przecież tak doskonale go znasz, że mogłabyś większość rzeczy zrobić za niego. Wiesz, że on po sobie nie posprząta, więc machasz już ręką po rzucone na krześle ubranie, ubierasz dzieci do przedszkola, zmywasz naczynia. Chcesz uniknąć kolejnej bezsensownej sprzeczki.

Jak naprawić związek – jak zmienić stare nawyki

Wyobraź sobie, że oglądasz po raz 15-sty ulubiony film, nawet jeśli nie pamiętasz tekstu aktorów, wiesz jak zachowają się w danej scenie. W jaki sposób zareagujesz, kiedy obserwowany bohater zmienia zachowanie w tej samej scenie? Zaskoczona? Czy spodziewasz się tej samej informacji zwrotnej od drugiego bohatera?

„Marek, tyle razy prosiłam, abyś układał po sobie ubrania do szafy” – podnosisz i wieszasz jego koszulę.

Żona do męża

Spróbuj zmienić tekst scenariusza:

„Kochanie, od dzisiaj wprowadzamy nową aranżację do naszej sypialni „nieartystyczny realizm”, na czas tej zmiany przenoszę się do drugiego pokoju. Mam nadzieję, że będzie ci kochanie podobało się nowe wyposażenie pokoju.”

Żona do męża – inaczej

Feeback – bunt męża. Możesz odpowiedzieć:

Ależ kochanie, przecież sam postanowiłeś, że nasza sypialnia będzie tak wyglądać”.

Żona do męża

Digital ? Innovation

Czy słyszałaś kiedyś o warunkowaniu klasycznym?

Jak można wykorzystać warunkowanie do naprawy związku? Pozostawię Ci ten film, jako przykład. A więcej informacji na pewno znajdziesz w różnych źródłach internetowych.

Zastanawiasz się, jak naprawić związek, kiedy on coś ukrywa

Zauważasz, że partner coś ukrywa i pierwsze co robisz, to szpiegujesz go. Kiedy mąż się orientuje, że go szpiegujesz, jeszcze bardziej kombinuje, żeby to ukryć. Zgadnij co się dalej dzieje? Próbujesz go przygwoździć na kłamstwach, na wymyślaniu, masz pretensje o brak odpowiedzi. A to tylko wzmacnia problem. Nie ucz swojego męża podstępności. Nie przyzwyczajaj go do tego, żeby włączał mu się następnym razem radar to wyczuwania Twojego podstępu, nawet jeśli masz już dobre intencje.

Nie martw się, wszystko będzie OK – szukaj lepszych rozwiązań, by mieć lepsze rezultaty

Twój mąż stał się posępny, nie wykonuje tych samych zajęć, które tak lubił. Widzisz, że coś się dzieje i jako troskliwa żona uważasz, że powinnaś zaingerować. Jeżeli jednak twoje niekończące się, pełne dobrych chęci rady sprawiają, że on jest co raz bardziej przygnębiony, to odpuść, to się po prostu nie sprawdza. Nieświadomie podkreślasz wagę sytuacji, w której twój mąż się znajduje. Nie twórz również w sobie wyrzutów sumienia, że nie potrafisz mu pomóc. Zastanów się, jak postąpić następnym razem, by uzyskać lepsze rezultaty.

Jak tu naprawić związek, kiedy są kłótnie z tego samego powodu

Czy jesteśmy masochistami, skoro popełniamy wciąż te same błędy, gdy wiemy, że się nie sprawdzają? Czemu na Boga wykonujemy te same ruchy, skoro doskonale wiemy, że mają złe skutki? Przecież to wcale nie sprawia nam przyjemności.

Zastawiasz się, jak naprawić związek – a zapominasz o celu

Nawet, jeżeli nie zgadzamy się z naszym partnerem, za bardzo koncentrujemy się na tym, aby go przekonać i tracimy z oczu to, czego tak naprawdę pragniemy. Przestajemy dostrzegać fakt, że jest to bezproduktywne.

Jeżeli on nie zamierza przyjąć twojego punktu widzenia. który nawet jeśli jest właściwy, przypomnij sobie co jest tak naprawdę ważne. I jaki ma być tego cel.

Chcę zachęcić cię, abyś przykładała większą uwagę do tego, jak reaguje twój partner na twoje działania, a nie jak powinien reagować. Chcę, abyś skoncentrowała się na rezultatach i dostrzegała, czy potrafisz na niego wpłynąć, w jakim momencie, jakimi słowami, jakimi czynami i jak on na to reaguje. Jeżeli twoje metody nie działają, opuść tonący okręt i przejdź na następny.

I jeszcze jedno. Musisz przestać identycznie reagować na jego zachowanie. Powtarzanie tych samych starych błędów, naprawdę nie ma sensu.

About author

Przeżyłam, doświadczyłam, coś przeczytałam i wdrożyłam. Jednak to, że dziś tu jestem to efekt obserwacji, słuchania, szóstego zmysłu, analizy i wniosków razem z tego wyciągniętych, kiedy wykorzystywałam je podczas rozmów. No i przez pewnego mężczyznę, który uświadomił mi, że właśnie w tym jestem najlepsza.
Related posts
Bez kategorii

Kryzys w małżeństwie? Pobierz PDF „Ostatnia Deska Ratunku”

Bez kategorii

Dlaczego mężczyźni mają problemy w związku

Bez kategorii

Co powinnaś wiedzieć po zdradzie męża

Bez kategorii

Jak rozmawiać z chłopakiem, czyli o kobiecie, która mówi za dużo, albo za mało

Sign up for our Newsletter and
stay informed
[mc4wp_form id="14"]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Worth reading...
Co powinnaś wiedzieć po zdradzie męża