Bez kategorii

Jak rozmawiać z chłopakiem, czyli o kobiecie, która mówi za dużo, albo za mało

Jak rozmawiać z chłopakiem, kiedy macie do omówienia rzeczy. Zepsuć rozmowę jest bardzo prosto. Ale gdy w grę wchodzi naprawianie relacji z nim, lepiej zachować równowagę w wyrażaniu swoich emocji. Te błędy każda z nas popełnia, często z chęcią wyładowania swoich emocji.

Jak rozmawiać z chłopakiem – „okres ci się już skończył”


Przechodzą mnie ciarki po plecach, kiedy przypomnę sobie, jak kilka lat temu usłyszałam jedno nieprzyjemne zdanie od koleżanki, dotyczyło mnie, ale powiązałam to z moim związkiem. Chwyciłam wtedy telefon i zaczęłam pisać do mojego mężczyzny litanię sms. Całe szczęście, że jedna wiadomość nie przekroczyła 1 kb zamieniając się w mms. Zgadnij co otrzymałam w odpowiedzi?

Okres już ci się skończył, więc przestań pisać te bzdury, zakończ już ten monolog”.

Na pewno domyślasz się, jak się wtedy poczułam. Zamiast wybuchnąć śmiechem uznałam, że on mnie totalnie nie rozumie i wszystko, co do tej pory stworzyliśmy jest bezsensu. Byłam bardzo bliska zakończenia tego związku. A wiem, że gdybym podjęła „ostateczną” decyzję (tak, w cudzysłów, bo oczywiście pod wpływem emocji), to on by się nie zapierał i nie walczył o mnie. Odpuścił by lekką ręką.


Jestem kobietą, tym razem powiedziałam za dużo


Pewnie myślisz, co to za facet, że tak się do niej odnosi? Ale to po prostu facet. I nawet jeśli miałam rację, to zdecydowanie wybrałam:

  1. Złe narzędzie przekazu swoich rozżaleń,
  2. Zły czas,
  3. Zły dobór słów.

A to wszystko razem sumując, doprowadziłoby do upadku związku.

Wiesz o co miałam największy żal? Zanim zdecydowaliśmy się na związek, czułam w nim bliskiego przyjaciela, wsparcie mentalne, a po czasie bycia w związku, miałam wrażenie, że on taki już nie jest. Jest. Ale bycie w związku wygląda inaczej, niż bycie kumplami i widzieć się od czasu do czasu.

Lepszy gabinet psychologa albo wróżka, niż płakanie przed facetem

Jakieś 6 lat temu, kiedy zaczęłam przekazywać swoją wiedzę o lepszych relacjach w związku, śmiałam się, że lepiej skoczyć na pogawędkę do wróżki, czy do gabinetu psychoterapeuty, niż wyżalić się własnemu facetowi i to jeszcze żalić się jemu na niego samego. Co roku, przez 6 lat przekonuję się, że miałam rację.

Dlaczego nie napisałam o przyjaciółce, koleżance? Każda przyjaciółka czy koleżanka nie zachowa zdrowego dystansu do twojego emocjonalnego problemu, szybciej zada ci pytania, które nieświadomie mogą podważyć twoją wiarę w partnera.

Nawet jeśli to jedyna możliwość wygadania się, a moja zazwyczaj też taka była, to miałam zawsze do ich słów dystans. Ponieważ tylko ja wiem, jaka łączy mnie relacja z moim partnerem. Z wróżką trochę żartuję… Ale jeśli naprawdę potrzebujesz, niżej polecę Ci moją przyjaciółkę.

Masz tyle argumentów utrzymujących za tym, aby z nim być, więc warto nad sobą trochę popracować. Skup się na tym, co idzie dobrze, a nie na tym co idzie źle.

Szczerość i otwartość to bardzo ważne cechy w związku

Wiem jednak, że te słowa powinny być bardziej skierowane do mężczyzn. Dlaczego możesz przeczytać w artykule Dlaczego mężczyźni mają problemy w związku. A prawdziwa bliskość rodzi się z otwartości i uczciwości. Ale istnieją pewne wyjątki. Kiedy w związku pojawiają się trudności komunikacyjne i rozmowa nie jest najlepszym rozwiązaniem dotarcia do partnera. Co się dzieje, gdy męczymy ich przekazem informacji? Mężczyźni głuchną i wyłączają się na zawołanie. Nie słuchają i nie czytają. Dlatego musisz przestać mówić i zacząć działać. Próba przekonywania go, żeby zmienił zdanie, albo w ogóle je wyraził, sprawia tylko,że ma już dosyć. Cóż, oni nie zawsze użyją tak miłych słów, jak my.

Spróbuj znaleźć inną perspektywę dla swoich emocjonalnych problemów, może jest gdzieś jakieś rozwiązanie, inne od tego bezproduktywnego monologu. Zacznij działać, rozejrzyj się. Zrób jakiś krok, jeśli nie wiesz jaki, napisz do mnie, znajdziemy jakieś rozwiązanie. Wygadasz się przede mną, jeszcze podpowiem jak ruszyć dalej. Na jakiś czas zamiast go przekonywać, wycisz się, zacznij działać. A zobaczysz, że on sam zaskoczy.


No… ale jeśli mówisz za mało


Może należysz do osób, które ukrywają zdenerwowanie, tłamsisz emocje. Może wiesz, że kiedy już się odezwiesz, rozpętasz piekło. I przez to, że nie możesz z nim porozmawiać, czujesz do niego narastającą urazę. Dobrze zakorzeniona uraza, na dłuższa metę szkodzi związkowi i może doprowadzić do depresji i uczucia, że możesz stracić partnera.

W końcu dochodzi do momentu, kiedy wybuchasz z powodu jakiejś drobnostki i nikt nie wie o co ci chodzi. A partner zapyta czy przechodzisz okres, albo menopauzę. Jego brak współczucia jeszcze bardziej cię zezłości.

Jeśli należysz do kobiet ukrywających uczucia

Możliwe, że w ogóle się nie wściekasz, nie chcesz się kłócić, ale zamiast tego godzisz się z tym, że nie dostajesz od partnera to, czego pragniesz, że nie realizujesz już swoich marzeń, próbujesz pogodzić się, że twoje życie już wygląda inaczej. Czasem jest ok, radzisz sobie, a innym razem przychodzi zobojętnienie, a nawet wycofanie. Czemu milczysz? Bo może wizja konfliktu zniechęca cię bardziej?

Musisz to powiedzieć

Jeśli czegoś od niego chcesz, musisz mu to powiedzieć. Nawet po latach związku, kiedy uważasz, że powinien tak dobrze cię znać, to może okazać się, że jesteś dopiero w błędzie. Nie wiń go za to, że nie jest jasnowidzem, a nawet jeśli posiada 6 zmysł to nie oczekuj, że zawsze będzie „włączony”. Niezależnie od przyczyny, przez którą milczysz, stałe tłumienie emocji może w twoim mężczyźnie rozwinąć egoizm, a dzieciom idealnie pokazujesz, jak zostać męczennikiem. Zdradź mu te sekrety, które doprowadzą was oboje do szczęścia. Kiedy jesteś szczęśliwa twoja energia udziela się także jemu.

About author

Przeżyłam, doświadczyłam, coś przeczytałam i wdrożyłam. Jednak to, że dziś tu jestem to efekt obserwacji, słuchania, szóstego zmysłu, analizy i wniosków razem z tego wyciągniętych, kiedy wykorzystywałam je podczas rozmów. No i przez pewnego mężczyznę, który uświadomił mi, że właśnie w tym jestem najlepsza.
Related posts
Bez kategorii

Kryzys w małżeństwie? Pobierz PDF „Ostatnia Deska Ratunku”

Bez kategorii

Dlaczego mężczyźni mają problemy w związku

Bez kategorii

Co powinnaś wiedzieć po zdradzie męża

Bez kategorii

Kiedy związek zmierza w złym kierunku. Podstawowe kroki, aby poprawić relacje w związku

Sign up for our Newsletter and
stay informed
[mc4wp_form id="14"]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Worth reading...
Jak przekonać męża do sprzątania