Kiedy widzisz, że teściowa rozbija małżeństwo

Zauważasz, że nieodpowiednimi nawykami Twoja teściowa rozbija małżeństwo?Bardzo często małżeństwa doświadczają konfliktu z teściami z jednej lub obu stron rodziny. Czasami może to być niewielkim rozdrażnieniem; innym razem jest to główne źródło stresu. Niezależnie od twojej sytuacji, trudno jest poruszać się w skomplikowanych, a czasem trudnych relacjach.

Gdy widzisz, że teściowa rozbija małżeństwo, chcesz od razu powiedzieć „nie”

Ale za nim powiesz stanowcze „nie” i wytoczysz teściowej wojnę,miej świadomość, że sama możesz szybciej rozbić swoje małżeństwo. Za nim ulegniesz jej emocjonalnym i słownym gierkom, przemyśl wszystko i porozmawiaj z Twoim mężem. Jeżeli będziesz poruszać się z powodzeniem w tej relacji, to nie uda się jej tego dokonać, a ty możesz cieszyć się dobrymi relacjami z obiema rodzinami. Aby tak było powinnaś zapamiętać prostą zasadę.

Kiedy teściowa rozbija małżeństwo pamiętaj, że twoje małżeństwo to budowanie wspólnego frontu z mężem.

Symboliczne słowo „tak” oznacza nowy etap w życiu, odejście i rozszczepienie od własnych rodziców. Małżeństwo oznacza, że nie jesteś już ze swoją matką i ojcem, rodzeństwem. Twoja lojalność teraz spoczywa na współmałżonku, nie na rodzinie. Niezależnie jak bliskie tworzycie relacje z rodziną, to z twoim mężem zawiązujesz „sojusz” i tworzycie „zespół”, jakim jest twoja rodzina i jego.Małżeństwo to zobowiązanie. Jesteś zobowiązana do tego, aby to z mężem nauczyć się współpracować i udzielać sobie wzajemnej pomocy, aby wasze rodziny mogły wejść we wspólną dobrą relację.

„Odpowiedziałam „tak”. Tak, zgadzam się wspierać nawzajem w obliczu krytyki i pojawiających się trudności.”

Kiedy pojawia się problem, spójrzcie najpierw na siebie nawzajem i porozmawiajcie, jak będziecie rozwiązywać ten problem.

Teściowa krytykuje, mąż nie wie co odpowiedzieć

Często pojawiają się problemy, gdy matka lub teść krytykuje małżonkę swojego syna. Ale problem jest spotęgowany, gdy ich dorosłe dziecko, twój mąż, milczy.Prawda jest taka, że czasami mamy i ojcowie ciężko przechodzą z roli”rodzica”, nawet po tym, jak ich dzieci dorastają i są małżeństwem.Mogą myśleć, że współmałżonka nie może troszczyć się o ich syna tak dobrze, jak on i – i niestety, mogą o tym mówić.

Powiedzmy, że matka męża krytycznie odnosi się do twojego gotowania. Możenie może sobie wyobrazić, jak mogłabyś być tak samo uzdolniona jak ona. A może uważa, że nie powinnaś przestawiać diety męża.
Twój mąż mógłby odpowiedzieć coś w stylu:

„Właściwie, myślę, że jest świetną kucharką. Uwielbiam to, w jaki sposób podchodzimy do posiłków” lub”Lubię eksperymentować w kuchni. Nauczyłem się, że sam jestem całkiem dobrym kucharzem”.

Używanie humoru w obronie współmałżonki może być również lekkim, ale skutecznym sposobem na przekazanie wiadomości. Można powiedzieć:

„Mamo, musisz podzielić się z nami swoimi ulubionymi przepisami! W dzisiejszych czasach tak trudno jest znaleźć takie jedzenie.”

Kiedy teściowa rozbija małżeństwo, a mąż milczy

To bardzo ważne, aby twój mąż się odezwał. Jednak, kiedy tego nie robi,musisz mieć świadomość, aby nie pozwolić sobie na włączanie się w tą krytykę. W żaden sposób również nie krytykuj teściów, nie nawiązuj do ich wychowywania syna. Przede wszystkim nie zaczynaj obwiniać męża za milczenie, może on zwyczajnie chce przemilczeć krytykę i liczy, że również to zrobisz.

Bądź miła, ale stanowcza. Z czasem zobaczą, że jesteś lojalna wobec współmałżonka, zyskają wobec ciebie zaufanie i uwierzą w twoje zdolności dbania o ich syna. Nawet gdyby dieta, którą mu wprowadziłaś, miała w efekcie przynieść spadek jego wagi ze 100 na 76 🙂 Bądź wytrwała. Sama wiesz, że wyjdzie to na zdrowie.

Teściowie ingerują w waszą prywatność

Niektóre pary małżeńskie znają ten nieprzyjemny pewien poziom stresu, który wnoszą teściowie. Może masz do czynienia z ich inwazją na twoją prywatność, krytyką lub zazdrość. Najważniejsze jest to, że poślubiliście siebie nawzajem, a nie ze swoimi rodzinami – teraz musisz być w stanie współpracować, aby poradzić sobie w trudnych sytuacjach, które mogą pojawić się od czasu do czasu.

Co zrobić, gdy teściowie dramatyzują?

Czy masz w rodzinie kogoś, kto ma skłonność do tworzenia dramatów? Czasami bardziej dyplomatyczne jest ustalanie reguł lub granic, które będą dotyczyć całej rodziny po jednej i drugiej stronie, zamiast wyodrębniania jednej osoby czy dwóch, jako konfliktowych. Na przykład:

  • Jeżeli ktoś z rodziny nie potrafi zachować tajemnicy, to zachowaj to jako tajemnicę przed wszystkimi członkami rodziny, przekaż niespodziankę lub inną ważniejszą informację, gdy będziecie wszyscy razem.
  • Jeżeli jeden z członków rodziny chce mieć kontrolę nad wydarzeniami planistycznymi (np. urodziny), dobrym rozwiązaniem nie będzie proszenie o pomoc żadnego z nich w wykonaniu tego planu.
  • Jeśli teściowa jest nadmiernie inwazyjna, ma tendencję do przedłużania pobytu w waszym domu, być może będziesz musiała z mężem ustalić określony czas na wizyty rodzinne.
  • Jeśli teściowa często krytykuje wychowywanie przez ciebie dziecka, podziękuj jej lepiej za dobre rady i powiedz, że cieszysz się, że wasze dziecko ma taką dobrą babcię.

Ustanawianie takich zasad może odciążyć ciebie i małżonka od stresu. Wyobraź sobie, jak łatwo byłoby ustawić regułę, a następnie móc odpowiedzieć:

„Słuchaj, to nie dotyczy ciebie. To jest to, co uzgodniliśmy dla wszystkich. „

Oprócz unikania tych lepkich sytuacji, redukujesz potencjalny konflikt, gdy zdecydujesz się nie wydobywać z niego osoby.

Negocjacje świąteczne

Kiedy się pobieramy, łączymy nasze nowe relacje z tradycjami i świętami,którymi cieszyliśmy się w naszym życiu do tego momentu. Tradycje świąteczne są głęboko zakorzenione w rodzinach, a większość z nas jest emocjonalnie nastawiona do ich utrzymania. Ponieważ jednak planowanie i podróże między dwiema dalszymi rodzinami mogą być skomplikowane, pomocne może być wcześniejsze wynegocjowanie świąt i specjalnych okazji.

Ustal wizyty świąteczne i inne święta z wyprzedzeniem

Zgadzaj się na plany, które jesteś w stanie zrealizować, ale nie obiecuj być na tych spotkaniach, do których może nie dojść z jakichś przyczyn. Trudno przegapić pewne rodzinne wydarzenia, w których spodziewana jest Twoja obecność,a to może być trudne do zrozumienia dla twoich rodziców lub teściów, jeśli nie będziecie mogli na nich być. Jeśli to jakieś niespodziewane zaproszenie, możesz z nich zrezygnować, ale jeżeli obiecałaś, że będziesz, powinnaś dotrzymać słowa.

Małżeństwo uczy kompromisu

Małżeństwo oznacza, że ​​musimy iść na kompromis w pewnych sprawach; to zobowiązanie na całe życie, dawanie i branie. Chociaż możemy być przyzwyczajeni do pewnej kultury rodzinnej, tradycji lub zasad, gdy już się pobraliśmy, założyliśmy własną rodzinę i możemy stworzyć coś zupełnie nowego i unikalnego dla nas.

Teściowa nie będzie mogła rozbić twoje małżeństwo, jeśli podejdziesz do tego problemu z dystansem, dyplomacją i ze zrozumieniem. Ale dbaj o komunikację z twoim mężem. O tym, jak rozmawiać z mężczyzną, pisałam tutaj.

Jeżeli wierzysz w twojego męża, nie w samo istnienie małżeństwa, dla zasad,przez ślub kościelny itp. staraj się uniknąć separacji. Przyjrzyj się reakcjom twojego męża na zachowania jego rodziców za nim go skrytykujesz, być może on potrzebuje wsparcia bardziej niż ty.

Leave a comment