Bez kategorii

Kiedy związek zmierza w złym kierunku. Podstawowe kroki, aby poprawić relacje w związku

Twój związek zmierza w złym kierunku? Szukasz sposobów, które sprawdzą się ratowaniu waszego związku, ale wypróbowałaś już prawie wszystko?Myślisz, że związek już nie jest do odratowania, gdy twój partner ma już jedną stopę za drzwiami? Mówią, że do tanga trzeba dwojga, najlepsze są terapie dla par, ale przecież on nie chce iść. Uważa, że to już nie ma sensu, jest szczęśliwy u boku innej, albo co gorsze, wcale nie uważa, że w tym jest również jego wina.

Choćbyś próbowała medytować na szczycie góry

Nie możesz rozgryźć, dlaczego tak się dzieje? Nie wszystkie rodzimy się z umiejętnościami wymaganymi do zdrowego i szczęśliwego związku. Nie wszyscy dorośli też, których obserwujemy, dają nam dobry przykład, jak radzić sobie z konfliktami, jak okazywać uczucie, jak rozmawiać, jak komunikować swoje potrzeby. Dopiero związek staje się prawdziwą lekcją, w którym musimy zwrócić uwagę na role, jaką w nim wykonujemy, nasze nawyki i wzorce, i wyciągnąć z tego wnioski. Inaczej ze związku, który się rozpadł, przeniesiemy je do nowego i będziemy popełniać stale te same błędy.

Bądź gotowa na to, aby nauczyć się wszystkiego, co możesz, aby mieć dobry i zdrowy związek. Twój partner wcale nie musi być zainteresowany poprawą waszą związku i będzie uciekał od trudnych pytań. To nie jest prawda, że aby zaszła zmiana w związku, muszą się na to zgodzić od razu oboje. Na zmianę może wpłynąć jedna osoba ze związku – kobieta, a partner zmienia się w odpowiedzi na jej zachowanie. Ale tylko wtedy, jeżeli jesteś na to naprawdę gotowa! Nie masz nic do stracenia! A przejmując inicjatywę, próbując nowych sposobów do wprowadzenia zmian w twoim związku – możesz przyczynić się do powstania dużych zmian.


Kroki, które możesz zastosować, aby poprawić wasz związek

Krok 1) Postaw się na miejscu początkującego. Przyjmij nowe założenia na temat związku, zmień swoje przekonania, stwórz własną opowieść o związku.

Krok 2) Musisz wiedzieć czego chcesz od związku. A nie oczekiwać tego, że partner zostanie nagle jasnowidzem i odpowie na te pytania za ciebie. Wyznacz sobie cele.

Krok 3) Powiedz partnerowi czego oczekujesz od związku. To może was przybliżyć, albo oddalić.

Krok 4) Zatrzymaj się, przestań robić to, co nie działa.

Krok 5) Eksperymentuj z nowymi metodami i monitoruj zmiany.

Krok 6) Zauważaj i doceniaj najmniejsze dobre zmiany i wytrwaj w dążeniu do kolejnych zmian.

Krok 7) Kontroluj zmiany swojego nastroju i nie zmieniaj pozytywnego myślenia o swoim partnerze, nie daj się sprowokować.

Krok 8) Jeśli już naprawdę uważasz, że wszystko co zrobiłaś nie pomaga, weź głęboki oddech i zrób kilka kroków w tył, skup się przez jakiś czas na sobie.

Krok 9) Skoncentruj się na sobie, wychodź z domu, odkrywaj, poznaj przyjaciół, skup się na własnym rozwoju, przestań być uzależniona od intensywnego ścigania partnera i przełam rolę ofiary/obrońcy.

Nawet jeśli nie uratujesz swojego małżeństwa, to może jednak się okazać, że uratowałaś swoje szczęście, przestałaś być uziemiona, zaczynasz żyć swoim życiem. Najważniejsze jest, abyś pozostała silna, niezależna i zainspirowana życiem.


About author

Przeżyłam, doświadczyłam, coś przeczytałam i wdrożyłam. Jednak to, że dziś tu jestem to efekt obserwacji, słuchania, szóstego zmysłu, analizy i wniosków razem z tego wyciągniętych, kiedy wykorzystywałam je podczas rozmów. No i przez pewnego mężczyznę, który uświadomił mi, że właśnie w tym jestem najlepsza.
Related posts
Bez kategorii

Kryzys w małżeństwie? Pobierz PDF „Ostatnia Deska Ratunku”

Bez kategorii

Dlaczego mężczyźni mają problemy w związku

Bez kategorii

Co powinnaś wiedzieć po zdradzie męża

Bez kategorii

Jak rozmawiać z chłopakiem, czyli o kobiecie, która mówi za dużo, albo za mało

Sign up for our Newsletter and
stay informed
[mc4wp_form id="14"]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Worth reading...
Toksyczna teściowa a jedność w małżeństwie