Kryzys w małżeństwie – pobierz pdf Ostatnia Deska Ratunku

porady na kryzys w małżeństwie

Ciężkie dni i kryzys w małżeństwie są nieuniknione, to naturalna część życia w związku. Przeczytaj podstawy, od których powinnaś zacząć ratowanie małżeństwa. Kiedy razem pokonacie kryzys małżeński, możecie zbliżyć się do siebie bardziej niż kiedykolwiek. Kryzys w małżeństwie może być efektem konfliktów wewnętrznych i zewnętrznych. Niezależnie, jakie to powody, będziemy musieli się z tym zmierzyć, abyście znowu mogli trzymać się razem.

Kiedy pojawia się kryzys w małżeństwie

Może pojawić się nawet w pierwszych miesiącach Waszego związku. Dość często już wtedy pojawiają się pierwsze problemy w porozumieniu się, ale są odrzucane lub przeoczone. Dotyczy to często bardzo młodych par, które są tak zakochane w sobie. Nie zdają one sobie sprawy, jakie konsekwencje niesie to na późniejsze lata ich związku małżeńskiego. Brak świadomości zdrowego rozwiązywania sporów na początku związku, tworzy fundament do kryzysu małżeńskiego.

Czy kryzys w małżeństwie jest powodem do rozwodu

Powodem kryzysu w Waszym małżeństwie mogą być po prostu trudności w życiu u Ciebie lub Twojego partnera. Mogą być wywołane:

  • konfliktem wewnętrznym (depresja, dysonans wewnętrzny itp.) lub
  • zewnętrznym (utrata pracy, stres, zmiana otoczenia, zdrada partnera,tragedia, strata itp.).

Te trudne sytuacje są bardzo pochłaniające i mogą wyczerpać całą energię, zanim będziesz w stanie poświęcić małżeństwu uwagę, której potrzebuje.

Kiedy Wasze problemy tak się nawarstwiły, wydaje się, że jedynym rozwiązaniem dla spokoju psychicznego, żalu, ucieczki od samotności i braku zrozumienia jest rozwód. Jednak jeśli nadal jesteś przekonana, że Twój związek wart jest tego, aby w nim być, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość – masz szansę! Kryzys w Twoim małżeństwie ma szanse być pokonany.

3 kroki do pokonania kryzysu w małżeństwie

Pewnie przejrzałaś sporo poradników typu „Trzy strategie na wyjście z kryzysu małżeńskiego”, ale już przekonałaś się, że to za mało. Nawet gdybyś też przeczytała 9 rad od specjalistów, to wierz mi, że sama wiedza to za mało.

My kobiety, utorowałyśmy sobie drogę do swobodnego działania, jakby to było naturalne nasze zachowanie, że nie musimy wkładać wysiłku. Nie chcemy też żadnej siły zewnętrznej popychającej nas do działania. Uciekamy od podejmowania decyzji i najlepiej niech to samo w nas płynie, a rozwiązanie samo się pojawi. W cale nie chcemy zmian, które dotyczą nas, kobiet.

Większość moich klientek ma obawę podejmowania zdrowych kroków ratujących ich małżeństwo. Uważają, że im więcej podejmują działań wobec męża (partnera), to przybliża to ich rozwiązania ich małżeńskiego problemu. Przeczytaj, jak bardzo jest to błędne i sama sie przekonaj o skuteczności moich rad.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA, ABY POBRAĆ PDF