O mnie – tak, jestem doradcą od związków

Terapia małżeńska a potrzeby mężczyzn

Terapia małżeńska nie jest potrzebna mężczyźnie, aby jego związek układał się dobrze. Mężczyzna zazwyczaj ucieka przed emocjonalnymi i dłuższymi dyskusjami.

Zastanów się. Czy mężczyźni rozpoczynają misję samonaprawy, albo naprawy związku? Założę się, że często gdy przedstawiałaś mu swoje diagnozy, mimo że masz rację i masz na to dowody, to on nadal uważa, że nie masz racji.

Przyjaciele i rodzina mówią „Porozmawiaj z nim. Powiedz mu co czujesz. Okaż swoje uczucia.” A w konsekwencji On pewnie mówi Ci, że uraziłaś jego uczucia.

„Światem rządzą zmiany (…) Sytuacja ewoluuje z dnia na dzień, nawet jeśli wydaje się, że wszystko zostało po staremu.”
Gary John Bishop

Jestem kobietą tak jak Ty, a większość kobiet chciałaby zmienić swojego mężczyznę, aby ich związek był w końcu taki, o jakim marzą. Skoro tak bardzo zależy nam na udanym związku to najwyższy czas przestać analizować, co idzie nie tak i zabrać się do poszukiwania twórczych rozwiązań.Najlepszy sposób na poprawę związku to nie terapia małżeńska

Najlepszy sposób to brak pośredników między Wami.

Kiedy moje klientki pierwszy raz odezwały się do mnie, miały sporo wątpliwości. „Ale jak to możliwe, że on nie musi w tym uczestniczyć? Przecież ja właśnie chce wiedzieć co on o tym wszystkim myśli, czy mnie kocha.” Dowiesz się, ale zrobisz to sama, bez pośrednictwa terapeuty.

Nie potrafię powiedzieć, ile małżeństw uniknęło rozwodu, kiedy partnerka zdecydowanie podeszła do realizowania konkretnych kroków.

Może sceptycznie podchodzisz do możliwości wprowadzenia zmian samej. Możliwe, że wierzysz, że tylko terapia małżeńska jest w stanie Wam pomóc, bo on też powinien uzewnętrznić to co myśli i czuje. sama możesz wpłynąć na niego i na Wasz związek. W czasie, kiedy jego drażni czas spędzony w gabinecie, możesz wykorzystywać kreatywne metody, nawet dobrze się przy tym bawiąc. Staniesz się tropicielem rozwiązań.


Chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze?

Dlaczego mówię „nie” wróżkom.

Przestań tracić swoją energię na wróżki.Przestań wydawać kolejne pieniądze na rozkłady tarota, tylko po to, aby dowiedzieć się czy on zostanie, albo odejdzie. To działa w zupełnie inny sposób. Byłam wróżką na znanym portalu i rozmawiałam z setką kobiet, które pytały głównie o mężczyzn, przechodziły dylematy. Zrezygnowałam, ponieważ tarot to tylko emocje, a najważniejsze jest właściwe działanie.

Z moich obserwacji również wynika, że wiele wróżek podchodzi do problemu czasem zbyt subiektywnie. A każdy z nas, mimo że przeżywamy te same emocje, jest inny. Pytasz karty, więc chcesz usłyszeć to, co wychodzi z Twojego obecnego nastawienia. A przecież to można zmienić.