Bez kategorii

Toksyczna teściowa a jedność w małżeństwie

Zauważasz, że nieodpowiednimi nawykami Twoja toksyczna teściowa rozbija małżeństwo? Bardzo często małżeństwa doświadczają konfliktu z teściami z jednej lub obu stron rodziny. Czasami może to być niewielkim rozdrażnieniem; innym razem jest to główne źródło stresu. Niezależnie od twojej sytuacji, trudno jest poruszać się w skomplikowanych, a czasem trudnych relacjach z teściową i jednocześnie z mężem.

Gdy toksyczna teściowa rozbija małżeństwo, chcesz od razu powiedzieć „nie”


Ale za nim powiesz stanowcze „nie” i wytoczysz teściowej wojnę,miej świadomość, że sama możesz szybciej rozbić swoje małżeństwo. Za nim ulegniesz jej emocjonalnym i słownym gierkom, przemyśl wszystko i porozmawiaj z Twoim mężem. Jeżeli będziesz poruszać się z powodzeniem w tej relacji, to nie uda się jej tego dokonać, a ty możesz cieszyć się dobrymi relacjami z obiema rodzinami. Aby tak było powinnaś zapamiętać prostą zasadę.

Kiedy teściowa rozbija małżeństwo pamiętaj, że twoje małżeństwo to budowanie wspólnego frontu z mężem.

Symboliczne słowo „tak” oznacza nowy etap w życiu, odejście i rozszczepienie od własnych rodziców. Małżeństwo oznacza, że nie jesteś już ze swoją matką i ojcem, rodzeństwem. Twoja lojalność teraz spoczywa na współmałżonku, nie na rodzinie. Niezależnie jak bliskie tworzycie relacje z rodziną, to z twoim mężem zawiązujesz „sojusz” i tworzycie „zespół”, jakim jest twoja rodzina i jego.Małżeństwo to zobowiązanie. Jesteś zobowiązana do tego, aby to z mężem nauczyć się współpracować i udzielać sobie wzajemnej pomocy, aby wasze rodziny mogły wejść we wspólną dobrą relację.

„Odpowiedziałam „tak”. Tak, zgadzam się wspierać nawzajem w obliczu krytyki i pojawiających się trudności.”

Kiedy pojawia się problem, spójrzcie najpierw na siebie nawzajem i porozmawiajcie, jak będziecie rozwiązywać ten problem.


Toksyczna teściowa znowu krytykuje, a mąż nie wie co na to powiedzieć


Często pojawiają się problemy, gdy matka lub teść krytykuje małżonkę swojego syna. Ale problem jest spotęgowany, gdy ich dorosłe dziecko, twój mąż, milczy. Prawda jest taka, że czasami mamy i ojcowie ciężko przechodzą z roli”rodzica”, nawet po tym, jak ich dzieci dorastają i są małżeństwem. Mogą myśleć, że współmałżonka nie może troszczyć się o ich syna tak dobrze, jak on i – i niestety, mogą o tym mówić.

Powiedzmy, że matka męża krytycznie odnosi się do twojego gotowania. Możenie może sobie wyobrazić, jak mogłabyś być tak samo uzdolniona jak ona. A może uważa, że nie powinnaś przestawiać diety męża.
Twój mąż mógłby odpowiedzieć coś w stylu:

Właściwie, myślę, że Anka jest świetną kucharką. Uwielbiam to, w jaki sposób podchodzimy do posiłków.

Mąż

lub:

Lubię eksperymentować w kuchni. Nauczyłem się, że sam jestem całkiem dobrym kucharzem.

Mąż

Używanie humoru w obronie współmałżonki może być również lekkim, ale skutecznym sposobem na przekazanie wiadomości. Można powiedzieć:

Mamo, musisz podzielić się z nami swoimi ulubionymi przepisami! W dzisiejszych czasach tak trudno jest znaleźć takie jedzenie.

Mąż/Żona

Toksyczna teściowa miesza się w małżeństwo, a mąż jednak milczy


To bardzo ważne, aby twój mąż się odezwał. Jednak, kiedy tego nie robi,musisz mieć świadomość, aby nie pozwolić sobie na włączanie się w tą krytykę. W żaden sposób również nie krytykuj teściów, nie nawiązuj do ich wychowywania syna. Przede wszystkim nie zaczynaj obwiniać męża za milczenie, może on zwyczajnie chce przemilczeć krytykę i liczy, że również to zrobisz.

Bądź miła, ale stanowcza. Z czasem zobaczą, że jesteś lojalna wobec współmałżonka, zyskają wobec ciebie zaufanie i uwierzą w twoje zdolności dbania o ich syna. Nawet gdyby dieta, którą mu wprowadziłaś, miała w efekcie przynieść spadek jego wagi ze 100 na 76 🙂 Bądź wytrwała. Sama wiesz, że wyjdzie to na zdrowie.

Teściowie ingeruje w Waszą prywatność


Niektóre pary małżeńskie znają ten nieprzyjemny pewien poziom stresu, który wnoszą teściowie. Może masz do czynienia z ich inwazją na twoją prywatność, krytyką lub zazdrość. Najważniejsze jest to, że poślubiliście siebie nawzajem, a nie ze swoimi rodzinami – teraz musisz być w stanie współpracować, aby poradzić sobie w trudnych sytuacjach, które mogą pojawić się od czasu do czasu.

A co zrobić, gdy teściowie dramatyzują

Czy masz w rodzinie kogoś, kto ma skłonność do tworzenia dramatów? Czasami bardziej dyplomatyczne jest ustalanie reguł lub granic, które będą dotyczyć całej rodziny po jednej i drugiej stronie, zamiast wyodrębniania jednej osoby czy dwóch, jako konfliktowych. Na przykład:

  • Jeżeli ktoś z rodziny nie potrafi zachować tajemnicy, to zachowaj to jako tajemnicę przed wszystkimi członkami rodziny, przekaż niespodziankę lub inną ważniejszą informację, gdy będziecie wszyscy razem.
  • Jeżeli jeden z członków rodziny chce mieć kontrolę nad wydarzeniami planistycznymi (np. urodziny), dobrym rozwiązaniem nie będzie proszenie o pomoc żadnego z nich w wykonaniu tego planu.
  • Jeśli teściowa jest nadmiernie inwazyjna, ma tendencję do przedłużania pobytu w waszym domu, być może będziesz musiała z mężem ustalić określony czas na wizyty rodzinne.
  • Jeśli teściowa krytykuje wychowywanie przez ciebie dziecka, podziękuj jej lepiej za dobre rady i powiedz, że cieszysz się, że wasze dziecko ma taką dobrą babcię.

Ustanawianie takich zasad może odciążyć ciebie i małżonka od stresu. Wyobraź sobie, jak łatwo byłoby ustawić regułę, a następnie móc odpowiedzieć:

Słuchaj, to nie dotyczy ciebie. To jest to, co uzgodniliśmy dla wszystkich.

Oprócz unikania tych lepkich sytuacji, redukujesz potencjalny konflikt, gdy zdecydujesz się nie wydobywać z niego osoby.

Święta! I co teraz? Znowu teściowa chce przejąć kontrolę?

1.Negocjacje świąteczne

Kiedy się pobieramy, łączymy nasze nowe relacje z tradycjami i świętami,którymi cieszyliśmy się w naszym życiu do tego momentu. Tradycje świąteczne są głęboko zakorzenione w rodzinach, a większość z nas jest emocjonalnie nastawiona do ich utrzymania. Ponieważ jednak planowanie i podróże między dwiema dalszymi rodzinami mogą być skomplikowane, pomocne może być wcześniejsze wynegocjowanie świąt i specjalnych okazji.

2.Ustal wizyty świąteczne i inne święta z wyprzedzeniem

Zgadzaj się na plany, które jesteś w stanie zrealizować, ale nie obiecuj być na tych spotkaniach, do których może nie dojść z jakichś przyczyn. Trudno przegapić pewne rodzinne wydarzenia, w których spodziewana jest Twoja obecność,a to może być trudne do zrozumienia dla twoich rodziców lub teściów, jeśli nie będziecie mogli na nich być.

Jeśli to jakieś niespodziewane zaproszenie, możesz z nich zrezygnować, ale jeżeli obiecałaś, że będziesz, powinnaś dotrzymać słowa.We reinvented Blogging


Małżeństwo uczy kompromisu


Małżeństwo oznacza, że ​​musimy iść na kompromis w pewnych sprawach; to zobowiązanie na całe życie, dawanie i branie. Chociaż możemy być przyzwyczajeni do pewnej kultury rodzinnej, tradycji lub zasad, gdy już się pobraliśmy, założyliśmy własną rodzinę i możemy stworzyć coś zupełnie nowego i unikalnego dla nas.

Teściowa nie będzie mogła rozbić twoje małżeństwo, jeśli podejdziesz do tego problemu z dystansem, dyplomacją i ze zrozumieniem. Ale dbaj o komunikację z twoim mężem. O tym, jak rozmawiać z mężczyzną, pisałam tutaj.

Jeżeli wierzysz w twojego męża, nie w samo istnienie małżeństwa, dla zasad,przez ślub kościelny itp. staraj się uniknąć separacji. Przyjrzyj się reakcjom twojego męża na zachowania jego rodziców za nim go skrytykujesz, być może on potrzebuje wsparcia bardziej niż ty.

Co planuję napisać w następnym artykule…


Strategies for email campaigns vary, but the email newsletter lies at the heart of each. It is a sort of a decider: whether your readers will be back or ditch you and your company. But make sure that every email newsletter looks pleasing and is unobtrusive.

About author

Przeżyłam, doświadczyłam, coś przeczytałam i wdrożyłam. Jednak to, że dziś tu jestem to efekt obserwacji, słuchania, szóstego zmysłu, analizy i wniosków razem z tego wyciągniętych, kiedy wykorzystywałam je podczas rozmów. No i przez pewnego mężczyznę, który uświadomił mi, że właśnie w tym jestem najlepsza.
Related posts
Bez kategorii

Kryzys w małżeństwie? Pobierz PDF „Ostatnia Deska Ratunku”

Bez kategorii

Dlaczego mężczyźni mają problemy w związku

Bez kategorii

Co powinnaś wiedzieć po zdradzie męża

Bez kategorii

Jak rozmawiać z chłopakiem, czyli o kobiecie, która mówi za dużo, albo za mało

Sign up for our Newsletter and
stay informed
[mc4wp_form id="14"]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Worth reading...
Jak rozmawiać z chłopakiem, czyli o kobiecie, która mówi za dużo, albo za mało