Związek mężczyzny z ich światem emocjonalnym

kryzys w związku rozmowy

Podstawową kwestią, z którą zmagają się mężczyźni, a która wpływa na ich długotrwały związek, jest niechęć do uzewnętrzniania swoich emocji.

Ta niechęć praktycznie uniemożliwia mężczyznom stanie się równie bliskimi partnerem z kobietą. Wydawałoby się, że mężczyzna, który próbuje ujawnić swoje uczucia kobiecie, jest doświadczeniem sprzecznym ze wszystkim, co męskie.

Musisz jednak wiedzieć, że brak wyrażania tego co czujesz, co przechodzisz, w rzeczywistości stanowi ogromne obciążenie dla każdego związku, który aspiruje do długoletniego partnerstwa.

Ideą zdrowego partnerstwa jest równowaga uczestnictwa w przekazywaniu sobie wszystkich aspektów związku, w tym emocjonalnych. Żaden aspekt z grupy fizycznych, intelektualnych, duchowych i emocjonalnych nie może pozostać zaniedbany. Zaniedbanie szczególnie emocjonalnego aspektu, może sprawić, samotność w związku.

Mężczyźni uciekają od swojego emocjonalnego świata, chcą radzić sobie dobrze, ratują się pracą, aby tylko nie wejść w związek ze swoimi emocjami.

W rzeczywistości kobiety w ostatnich latach zajmują się zwiększeniem swojej samowystarczalności, aby nie polegać na mężczyźnie. Mężczyźni za to są „karmieni” poczuciem męskiej tożsamości, które zmniejsza uzależnianie się od kobiety.

Niestety większość mężczyzn nie dostrzega tego znaczenia emocjonalnego związku, dopóki nie otrzymują ultimatum od kobiety, która grozi odejściem.

NOWOCZESNA KOBIETA, to kobieta, która nie wchodzi w związek z emocjonalną stroną mężczyzny, który nie chce tworzyć relacji ze swoim światem emocjonalnym. Zaniedbanie szczególnie emocjonalnego aspektu, może sprawić, samotność w związku. W konsekwencji kobiety, coraz bardziej zajmują się kwestią ZWIĘKSZENIA SWOJEJ SAMOWYSTARCZALNOŚCI, tak aby NIE MUSIAŁY POLEGAĆ NA MĘŻCZYŹNIE. Mężczyźni przez ostatnie dekady zmagali się z poczuciem męskiej tożsamości w wyniku coraz mniejszego uzależnienia kobiet. Brak takiego związku jest jednak obciążeniem.

Dwa uczucia, które mężczyźni wyrażają łatwo

Są jednak dwa uczucia, które mężczyźni wyrażają łatwo. Większość mężczyzn potrafi mówić o tym, co ich uszczęśliwia. Jest to dobre, o ile nie ukrywa faktu, bycia smutnym, zranionym, przestraszonym lub zawstydzonym.

Druga to gniew. Również jest to dobre, jeśli nie jest wyrażany w sposób agresywny, lub nie jest sposobem na uniknięcie poczucia zranienia lub strachu, które ten gniew wywołały.

Co mogę Ci doradzić

Bądź autentyczny. Autentyczność jest kluczem do zdrowej męskości. Bądź uczciwy wobec samego siebie. Przedstaw samemu sobie, jak się czujesz i uważasz za prawdziwe dla samego siebie. Odważnie spójrz w swoje serce i uświadom sobie wszystko, co tam jest i co jest dla ciebie prawdą.

Potem przekaż tą prawdę nawet w obliczu nieporozumienia lub dezaprobaty ze strony drugiej osoby.

O przeszkodach na drodze do bycia autentycznym w następnym artykule.